Edukacja

Edukacja

Piosenki "Ali i Asa" w przedszkolu "Ali i Asa"

Odwiedziliśmy Niepubliczne Przedszkole Muzyczno-Artystyczne "Ali i Asa" na warszawskim Ursynowie. Nie stało to się przypadkowo. Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Muzyczny Krąg, kompozytorka piosenek dla dzieci Barbara Kolago jest współautorką programu telewizyjnego dla najmłodszych "Ala i As". Przez wiele lat był on prezentowany na antenie TVP Polonia, teraz jest powtarzany na innych telewizyjnych antenach.

Na miejscu czekały na nas uśmiechniete maluchy w wieku od dwóch do czterech lat i ich młode opiekunki. Barbara Kolago zaprezentowała dzieciom wybrane piosenki z płyty "Piosenki Ali i Asa". Przedszkolaki ochoczo podchwytywały refreny niektórych z nich. Szczególnie podobała im się "Zielona piosenka" oraz czołówkowa z programu "Ala i As". Maluchy zaśpiewały również swoje piosenki, których nauczyły sie wcześniej. Umówiliśmy sie na ponowne odwiedziny w przyszłym roku.

Przedszkole mieści się z dala od ulicznego zgiełku, otoczone jest pięknym, dużym ogrodem, owocowym sadem. Placówka działa od 12 lat, panuje w niej miła i ciepła atmosfera, dlatego dzieci bez obaw przyjmują gości, są na nich otwarte. Czego sami doświadczylismy.

 

Wśród najmłodszych w Czchowie

30 października 2013 roku w Szkole Podstawowej w Czchowie (Małopolska) z dziećmi z najmłodszych klas spotkała się Barbara Kolago. Uczniowie zaprezentowali przygotowane jej utwory. Kompozytorka akompaniowała, gdy dzieciaki śpiewały jej piosenki. Nie zabrakło tak popularnych, jak „Popatrzcie na jamniczka”, „Piłka Oli”, „Kwiatki-bratki” czy „Jesienny walczyk”. Wspólnie z kompozytorką dzieci uczyły się piosenki „W deszczowych kropkach”. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera.

Barbara Kolago odwiedziła też miejscowe przedszkole. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Była wesoła zabawa i śpiewanie piosenek przy akompaniamencie kompozytorki.

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

20-09-2018

JUBILEUSZ FESTIWALU „PIOSENKA, UŚMIECH …

JUBILEUSZ  FESTIWALU „PIOSENKA, UŚMIECH I MY”

Po raz piąty spotkaliśmy się we wrześniu 2018 rokuw pięknym Amfiteatrze Bemowo w Warszawie na Festiwalu „Piosenka, uśmiech i my”.   Tradycyjnie dzieci i młodzież przybyła z różnych regionów kraju, zaprezentowała swoje... Więcej »

18-08-2018

„Piosenka, uśmiech i my” - po raz piąty!

„Piosenka, uśmiech i my” - po raz piąty!

Spotykamy się 15 września w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie na V Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”. Zaczynamy o godz. 15. Wstęp wolny. W koncercie dla dzieci uczestniczyć będą utalentowani... Więcej »