Rada fundacji

Anna Bernat

Poetka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, ZAKR, ZAiKS. Stały współpracownik TVP S.A.

Autorka wielu tomików wierszy oraz znanych i lubianych piosenek dla dzieci. Twórczyni wielu słuchowisk poetyckich dla Polskiego Radia, a także scenarzystka telewizyjnych cykli edukacyjnych dla najmłodszych : m.in. „Na polską nutę” „Ala i As,” „Szkoła na wesoło”, „Akademia przedszkolaka”, „Jedyneczka”, „Plastelinek i Przyjaciele”, obecnie pisze scenariusze i teksty piosenek do programu „Domisie”.

Piosenki z tekstami Anny Bernat chętnie śpiewane przez dzieci , były wykonywane na wielu festiwalach muzycznych promujących twórczość utalentowanych solistów i zespołów.

Muzykę do jej tekstów komponowali i komponują : Jerzy Wasowski, Leszek Bogdanowicz, Edward Pałłasz, Zbigniew Ciechan, Barbara Kolago, Jerzy Milian, Aleksander Pałac, Michał Ciechan.

Laureatka nagrody ZAiKS-u za twórczość dla dzieci za rok 2012.

Członek Rady Programowej Fundacji Muzyczny Krąg.

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

21-12-2019

Jubileusz poetki Annny Bernat

Jubileusz poetki Annny Bernat

  Anna Bernat, znakomita poetka, członek rady programowej Fundacji Muzyczny Krąg, obchodzi jubileusz 50 lecia swojej pracy twórczej. Jest autorką wielu wierszy, tekstów znanych i lubianych piosenek, przede wszystkim dla dzieci. Współtworzyła... Więcej »

24-05-2019

XX Festiwal Piosenki w Wilnie

XX Festiwal Piosenki w Wilnie

Już po raz dwudziesty W Wilnie, w Domu Kultury Polskiej, odbył się jubileuszowy XX Festiwal Polskiej Piosenki Dzieci i Młodzieży uczniów polskich szkół na Litwie. Zgłosiło sie nań blisko 65... Więcej »

20-09-2018

JUBILEUSZ FESTIWALU „PIOSENKA, UŚMIECH …

JUBILEUSZ  FESTIWALU „PIOSENKA, UŚMIECH I MY”

Po raz piąty spotkaliśmy się we wrześniu 2018 rokuw pięknym Amfiteatrze Bemowo w Warszawie na Festiwalu „Piosenka, uśmiech i my”.   Tradycyjnie dzieci i młodzież przybyła z różnych regionów kraju, zaprezentowała swoje... Więcej »