Rada fundacji

Maria Barbara Kolago

Muzyk, kompozytor, dziennikarz, członek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i jej sekretarz. Urodziła się w Warszawie. Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Warszawie.

Od 1970 do 1992 roku w Polskim Radiu – autor popularnej audycji muzycznej dla dzieci „Abecadło z pięciolinii” oraz redaktor wielu innych programów dziecięcych.

Komponuje piosenki dla dzieci śpiewane w przedszkolach, szkołach, drukowane w podręcznikach szkolnych – głównie do tekstów poetek - Doroty Gellner i Anny Bernat. Wśród ok. 400 piosenek należy wymienić: "Popatrzcie na jamniczka", "Czary-mary", "Kwiatki-bratki", "Kołysz nas ziemio", "Jesteśmy dziećmi Ziemi" oraz "Jesienny kujawiaczek".

Założyła i prowadziła zespół wokalno-taneczny „Chochliki”. Dzieci te występowały w audycjach radiowych i programach telewizyjnych, na koncertach w kraju i zagranicą, popularyzując polskie piosenki dla najmłodszych. Nagrywała z nim kasety i płyty.

Maria Barbara Kolago jest również autorką wielu audycji telewizyjnych. Od 1992 do 2006 roku pracowała jako redaktor programów dziecięcych w TV Polonia. Współtworzyła popularny wśród młodzieży program "Tęczowy Music Box", a dla widowni polonijnej m.in. "Polskie ABC" i "Na polską nutę" Komponowała piosenki do popularnego programu dla dzieci „Ala i As”.

W ostatnich latach pracowała w Biurze Rzecznika Praw Dziecka, aktywnie uczestnicząc w popularyzowaniu praw dziecka. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Na wniosek dzieci polonijnych otrzymała Order Uśmiechu.

Jest jednym z fundatorów Fundacji Muzyczny Krąg i Przewodniczącą Rady Programowej.

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

21-12-2019

Jubileusz poetki Annny Bernat

Jubileusz poetki Annny Bernat

  Anna Bernat, znakomita poetka, członek rady programowej Fundacji Muzyczny Krąg, obchodzi jubileusz 50 lecia swojej pracy twórczej. Jest autorką wielu wierszy, tekstów znanych i lubianych piosenek, przede wszystkim dla dzieci. Współtworzyła... Więcej »

24-05-2019

XX Festiwal Piosenki w Wilnie

XX Festiwal Piosenki w Wilnie

Już po raz dwudziesty W Wilnie, w Domu Kultury Polskiej, odbył się jubileuszowy XX Festiwal Polskiej Piosenki Dzieci i Młodzieży uczniów polskich szkół na Litwie. Zgłosiło sie nań blisko 65... Więcej »

20-09-2018

JUBILEUSZ FESTIWALU „PIOSENKA, UŚMIECH …

JUBILEUSZ  FESTIWALU „PIOSENKA, UŚMIECH I MY”

Po raz piąty spotkaliśmy się we wrześniu 2018 rokuw pięknym Amfiteatrze Bemowo w Warszawie na Festiwalu „Piosenka, uśmiech i my”.   Tradycyjnie dzieci i młodzież przybyła z różnych regionów kraju, zaprezentowała swoje... Więcej »