Zarząd

Tadeusz Belerski

Dziennikarz, publicysta. Absolwent wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął przed czterdziestu laty. Popularyzuje różne dziedziny nauki i techniki, za co otrzymał wiele indywidualnych i zespołowych nagród i wyróżnień. Przez wiele lat związany z dziennikiem „Rzeczpospolita” oraz z Polską Agencją Prasową. Jako przedstawiciel tej ostatniej korespondent w Budapeszcie. Twórca i następnie naczelny redaktor popularno-naukowego miesięcznika „Świat Techniki”. W ostatnich kilku latach w Biurze Rzecznika Praw Dziecka odpowiedzialny za kontakty z prasą. 

Autor i współautor książek prezentujących ludzi nauki, techniki, gospodarki, a także społeczników pracujących na rzecz dzieci. Książka „Kawalerowie Orderu Uśmiechu” właśnie ukazała się na rynku wydawniczym.

Fundator Fundacji Muzyczny Krąg i prezes zarządu Fundacji.

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

21-12-2019

Jubileusz poetki Annny Bernat

Jubileusz poetki Annny Bernat

  Anna Bernat, znakomita poetka, członek rady programowej Fundacji Muzyczny Krąg, obchodzi jubileusz 50 lecia swojej pracy twórczej. Jest autorką wielu wierszy, tekstów znanych i lubianych piosenek, przede wszystkim dla dzieci. Współtworzyła... Więcej »

24-05-2019

XX Festiwal Piosenki w Wilnie

XX Festiwal Piosenki w Wilnie

Już po raz dwudziesty W Wilnie, w Domu Kultury Polskiej, odbył się jubileuszowy XX Festiwal Polskiej Piosenki Dzieci i Młodzieży uczniów polskich szkół na Litwie. Zgłosiło sie nań blisko 65... Więcej »

20-09-2018

JUBILEUSZ FESTIWALU „PIOSENKA, UŚMIECH …

JUBILEUSZ  FESTIWALU „PIOSENKA, UŚMIECH I MY”

Po raz piąty spotkaliśmy się we wrześniu 2018 rokuw pięknym Amfiteatrze Bemowo w Warszawie na Festiwalu „Piosenka, uśmiech i my”.   Tradycyjnie dzieci i młodzież przybyła z różnych regionów kraju, zaprezentowała swoje... Więcej »