Close

„Piosenka, uśmiech i my”

W ostatnią niedzielę odchodzącego lata, 21 września 2014 roku, w pięknym Amfiteatrze Bemowo w Warszawie, można było obejrzeć i posłuchać utalentowanych młodych jak i dojrzałych artystów, na I Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”. Tę imprezę wymyśliła i zorganizowała nasza Fundacja Muzyczny Krąg.
Wydarzenie nie przypadkowo wypadło w Światowym Dnia Orderu Uśmiechu. W programie wystąpiły bowiem dziecięce zespoły wokalne i taneczne prowadzone m.in. przez Kawalerów Orderu Uśmiechu, a także śpiewający Kawalerowie Uśmiechu.
Blisko pięć godzin trwał koncert oklaskiwany gorąco przez żywo reagującą widownię. Otworzyły go dzieci z dwóch zespołów biorących udział w Festiwalu, które wraz z aktorami wykonały specjalnie na tę imprezę stworzoną piosenkę festiwalową, do której tekst napisała Anna Bernat, a muzykę skomponowała Barbara Kolago.

Oficjalnego otwarcia I Festiwalu dokonali – Barbara Kolago i Tadeusz Belerski twórcy Fundacji Muzyczny Krąg. Powitali wszystkich obecnych w Amfiteatrze, a także – Rzecznika Praw Dziecka, Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu – Marka Michalaka, władze Dzielnicy Bemowo Miasta St. Warszawy z burmistrzem Krzysztofem Strzałkowskim, a także Kawalerów Orderu Uśmiechu, którzy przybyli licznie na to spotkanie.
Koncert świetnie poprowadzili aktorzy Daria Iwan i Józef Mika, którzy prędko nawiązali kontakt z młodą widownią i zaśpiewali wiązankę popularnych piosenek dla dzieci. Dziecięca widownia żywo reagowała i śpiewała razem z nimi. Pierwsi na scenie pokazali się najmłodsi z zespołu „Pędziwiatry” z Łodzi. Dzieci pokazały nam, że wspaniale śpiewają i tańczą. Zespołem od lat kieruje Halina Pędziwiatr, Kawaler Orderu Uśmiechu.
Z ogromnym zainteresowaniem spotkał się pokaz iluzji Macieja Pola. Dzieci otoczyły ścisłym kręgiem scenę, by z bliska zobaczyć „sztuczki”. Przyjęły je z wielkim aplauzem. „Promyczki Dobra” zespół z Nowego Sącza prowadzony przez Kawalera Orderu Uśmiechu księdza Andrzeja Mulkę zaśpiewał kilka piosenek ze swojego repertuaru, z których warto wymienić: Aureolę i Hej,Baco. Do wesołej zabawy przy piosenkach zachęcał dzieci z widowni ksiądz Andrzej.
Z kolei Krzysztof Cwynar – Kawaler Orderu Uśmiechu, znany od wielu lat piosenkarz wystąpił z młodzieżą ze Studia Integracji z Łodzi, z którą współpracuje od wielu lat. Młodzież pokazała, że nie tylko potrafi świetnie śpiewać na głosy, ale i doskonale przy tym się bawić, co udzieliło się naszej widowni!
Na scenie zobaczyliśmy również Jana Wojdaka, Kawalera Orderu Uśmiechu, który już niejednokrotnie pokazał jaki wspaniały kontakt umie nawiązać z widownią młodszą i starszą. Zaśpiewał kilka piosenek z repertuaru „Tęczowych piosenek”. W jednej z nich towarzyszyła mu urocza, obdarzona pięknym głosem 7-letnia Natalia Michalska. Artysta przypomniał także swoje stare przeboje, znane od lat.
Światowy Dzień Orderu Uśmiechu nie mógł odbyć się bez uroczystości wręczenia Orderów Uśmiechu nowym Kawalerom. Zostali nimi Wanda Rodowicz, wybitna artysta – plastyk oraz Maciej Pol, czołowy iluzjonista, którzy od lat poświęcają swój czas na współpracę z dziećmi i młodzieżą, również niepełnosprawną. Całą skomplikowaną ceremonię, wraz z piciem soku z cytryny poprowadził Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak wraz z członkami Kapituły i Kawalerami Orderu Uśmiechu. Towarzyszyły jej „Serduszka” zespół dziecięcy ze Świdnicy. Laudację wygłosiły dzieci niepełnosprawne z Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu.
W Warszawie mogliśmy również zobaczyć i usłyszeć tańce i przyśpiewki Lachów Sądeckich w wykonaniu zespołu ludowego „Sądeczoki” z Nowego Sącza. Młodzież nie tylko świetnie śpiewała i tańczyła, ale i przygrywała na instrumentach. Ten zespół znany przed laty z programu TV Polonia „Na polska nutę” niezwykle ubarwił nasz koncert.
Podczas I Festiwalu Zespołów Dziecięcych nie zabrakło także młodych utalentowanych solistów. Wśród nich był 10-letni Mateusz Ceran z Warszawy, który pięknie wyśpiewał wiązankę włoskich piosenek. Po tym występie, jak zaobserwowaliśmy, rozdawał autografy!
Na scenie zobaczyliśmy także Mateusza Niemczyka, któremu towarzyszyła ze swoim tańcem Joanna Konczak. Obydwoje są podopiecznymi Fundacji „Dziecięcy Uśmiech” w Skierniewicach, prowadzonej przez Kawalera Orderu Uśmiechu –Marylę Czyżykowską. Trzeba przyznać, że Mateusz wybrał sobie trudny repertuar, ale świetnie sobie z nim poradził!
Pokazał się nam dziecięcy chór „Bemolki” z Warszawy, którym kieruje Joanna Kiełbiewska. Wśród piosenek wykonał on Poleczkę na lato, do której słowa napisała Dorota Gellner – Kawaler Orderu Uśmiechu.
Od pani Doroty, znanej poetki, można było również otrzymać autograf, bowiem podpisywała książki dla dzieci i śpiewniki z piosenkami, do których napisała teksty.
I Festiwal Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my” zakończył brawurowo występ taneczny zespołu „Pędziwiatry”.
Patronat honorowy nad Festiwalem objęli – Rzecznik Praw Dziecka, Minister Edukacji Narodowej oraz Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Patronat medialny festiwalu – TVP Warszawa oraz Tygodnik Internetowy My 21.
Impreza ta była dużym przedsięwzięciem, wzięło w niej udział blisko 220 młodych wykonawców. Miała charakter otwarty, dostarczyła niedzielnego relaksu oraz artystycznych wrażeń. Nie udało by się przeprowadzić Festiwalu z takim rozmachem, gdyby nie pomoc Dzielnicy Bemowo, Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Edukacji Narodowej, Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, a także wielu naszych przyjaciół.
Dziękujemy :
Darii Iwan i Józefowi Mice za świetne poprowadzenie koncertu;
Annie Bernat za wsparcie literackie;
Jackowi i Adrianowi Frankowskim za zaprojektowanie scenografii;
Marcie Muszel za prowadzenie fanpage’a na Facebooku i strony internetowej Fundacji;
Magdzie Pawluczuk za obsługę fotoreporterską;
Wolontariuszom zaangażowanym w sprawny przebieg koncertu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Więcej aktualności

Polska piosenka w Wilnie

Po kilkuletniej przerwie ponownie zagościliśmy w Wilnie na XXIV Festiwalu Polskiej Piosenki Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Tradycyjnie biorą w nim udział uczniowie z polskich szkół

19054907 664824273710835 6946737591911846100 o

Dzieci i młodzież ze szkół w Zalesiu Górnym

Uczestników Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”, który odbędzie się 16 września 2017 roku w warszawskim Amfiteatrze Bemowo, przywitają „Zalesiańskie Nutki”. Zespół ten również

13301330 496813293845268 6039729662264900054 o

Śpiewające talenty z Bemowa

Fundacja Muzyczny Krąg z radością powitała inicjatywę młodych nauczycielek muzyki ze szkół bemowskich w Warszawie, zorganizowania Dzielnicowego Konkursu Piosenki Dziecięcej. Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji, znana

muzyczny krag logo prev-1

PODZIĘKOWANIA

Nasz Festiwal nie odbyłby się bez pomocy naszych wiernych wolontariuszy. Najwyższa pora podziękować im i ich wymienić:   – fantastyczną scenografię zaprojektowała i wykonała ze