Close

Grupa folklorystyczna z Nowego Sącza

Zespół Regionalny „SĄDECZOKI” został założony w roku 1980 w Młodzieżowym Domu Kultury ( obecnie Pałac Młodzieży ) w Nowym Sączu, kiedy dyrektorem placówki była pani Maria Pacholarz. Współzałożycielami byli: Jerzy Gutowski i Jerzy Życzyński. Zespół ma na swoim koncie liczne występy w kraju i zagranicą między innymi: we Francji, Belgii, Niemczech, Włoszech, Bułgarii, Chorwacji, Rosji, Ukrainie, Słowacji, Czechach, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji, Austrii a także liczne nagrania dla Radia i Telewizji. Dla widzów TV Polonia występował w programach „Na polską nutę” i „Polskie ABC” Był też gościem programu „Jaka to melodia'”.
W skład zespołu wchodzi ponad 200 osób, na naszym Festiwalu zaprezentuje się tylko jego część. Kierownikiem zespołu jest pani Barbara Sławecka, a kierownikiem kapel pan Jan Zygmunt.
Zespół nagrał wiele swoich utworów na kasetach magnetofonowych i płytach CD : „Płynie od Sąca piosneczka”, „Płacze Jezus Mały”,”O gwiazdo betlejemska”, „Piękna jest sadecka ziemia”, „Jedną dolinecką”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Na sądecką nutę” , „Nie dałbym Cię Sączu”, „Dziękujemy Ci Ojcze Święty – Na zawsze w naszych sercach” oraz płyty DVD z teledyskami zespołu.
Ponad 30-letni dorobek Zespołu – to setki tancerzy i śpiewaków, którzy umiejętnie połączyli pasje taneczne z zabawą, talent z ciężką, codzienną pracą . Stworzyli grupę folklorystyczną, odnoszącą liczne sukcesy na ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwalach i konkursach.

 

https://www.facebook.com/pages/Zesp%C3%B3%C5%82-Regionalny-S%C4%85deczoki/455891524446826

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Więcej aktualności

13403342 501837630009501 7014727766683263879 o

Rozśpiewana szkoła w Zalesiu Górnym

Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zespole Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Muzyczny Krąg Barbara Kolago i Prezes

news02

Kawalerowie Orderu Uśmiechu

Książka „Kawalerowie Orderu Uśmiechu” autorstwa Tadeusza Belerskiego prezentuje portrety kilkudziesięciu niezwykłych osób, tytułowych Kawalerów.