Close
Mateusz Ceran

Utalentowani soliści

Mateusz Ceran

 

Na naszym II Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”, który odbędzie się już niedługo, bo 19 września 2015 roku w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie, nie może zabraknąć utalentowanych solistów.

Zobaczymy dziewięcioletnią Maję Kulczycką, która śpiewa, uczy się gry na klarnecie, a także interesuje się tańcem. Zaprezentują się przedstawiciele Pracowni Muzycznej Triolki z Rabki-Zdrój. Jest ona uznaną kuźnią talentów artystycznych, przede wszystkim wokalnych, a także muzyczno – instrumentalnych. Pracownię założyli i kierują nią od ponad 30 lat doświadczeni nauczyciele muzyki Mariola i Piotr Burcanowie. Mariola Burcan jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Pełni także funkcję przewodniczącej Rady Muzeum Orderu Uśmiechu.
Pierwszą solistką będzie siedmioletnia Oleńka Lichaj, laureatka licznych nagród w krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Kolejną Karolina Szczurowska lat 12, laureatka licznych krajowych festiwali, sopranistka zespołu TRIOLA. Usłyszymy też Krystiana Kubowicza lat 17, laureata licznych międzynarodowych i krajowych festiwali. Jest wokalistą zespołu TRIOLA i zdobywcą nagród zespołowych międzynarodowych i krajowych.
Wystąpi również Joanna Huba – 11 lat, która mieszka w Warszawie – Radości, a od trzech lat uczy się śpiewu w Społecznym Ognisku Muzycznym im. Aleksandra Kulikowskiego, pod kierunkiem Wandy i Krzysztofa Heering. Joasia jest laureatką II miejsca w tegorocznym XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”.

Chcemy też pochwalić się, że ubiegłoroczny uczestnik naszego I Festiwalu Mateusz Ceran weźmie udział w polsko-niemieckim Festiwalu Kultury „Razem we wspólnej Europie” w Monachium. Organizuje go już po raz 20, znana promotorka kultury polskiej w Niemczech, dr Elżbieta Zawadzka. Prowadzi ona od wielu lat Stowarzyszenie Polonia, które współpracuje z naszą Fundacją Muzyczny Krąg. Dr Elżbieta Zawadzka – Kawaler Orderu Uśmiechu – zadeklarowała, każdego roku będzie zapraszała do Monachium wskazanych uczestników naszego Festiwalu.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Więcej aktualności

Przeglad

Maluchy na ludowo

W gościnnych progach Muzeum Etnograficznego w Warszawie odbył się IV Śródmiejski Przegląd Tańca i Piosenki Ludowej Przedszkolaków. Swoje umiejętności zaprezentowało blisko 600 dzieci. W 2011

11707831 429074467285818 5158276494711738487 o

Piosenki „Ali i Asa” w przedszkolu „Ali i Asa”

Odwiedziliśmy Niepubliczne Przedszkole Muzyczno-Artystyczne „Ali i Asa” na warszawskim Ursynowie. Nie stało to się przypadkowo. Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Muzyczny Krąg, kompozytorka piosenek dla dzieci

Jubileusz poetki Anny Bernat

  Anna Bernat, znakomita poetka, członek rady programowej Fundacji Muzyczny Krąg, obchodzi jubileusz 50 lecia swojej pracy twórczej. Jest autorką wielu wierszy, tekstów znanych i