Close
Mateusz Ceran

Utalentowani soliści

Mateusz Ceran

 

Na naszym II Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”, który odbędzie się już niedługo, bo 19 września 2015 roku w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie, nie może zabraknąć utalentowanych solistów.

Zobaczymy dziewięcioletnią Maję Kulczycką, która śpiewa, uczy się gry na klarnecie, a także interesuje się tańcem. Zaprezentują się przedstawiciele Pracowni Muzycznej Triolki z Rabki-Zdrój. Jest ona uznaną kuźnią talentów artystycznych, przede wszystkim wokalnych, a także muzyczno – instrumentalnych. Pracownię założyli i kierują nią od ponad 30 lat doświadczeni nauczyciele muzyki Mariola i Piotr Burcanowie. Mariola Burcan jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Pełni także funkcję przewodniczącej Rady Muzeum Orderu Uśmiechu.
Pierwszą solistką będzie siedmioletnia Oleńka Lichaj, laureatka licznych nagród w krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Kolejną Karolina Szczurowska lat 12, laureatka licznych krajowych festiwali, sopranistka zespołu TRIOLA. Usłyszymy też Krystiana Kubowicza lat 17, laureata licznych międzynarodowych i krajowych festiwali. Jest wokalistą zespołu TRIOLA i zdobywcą nagród zespołowych międzynarodowych i krajowych.
Wystąpi również Joanna Huba – 11 lat, która mieszka w Warszawie – Radości, a od trzech lat uczy się śpiewu w Społecznym Ognisku Muzycznym im. Aleksandra Kulikowskiego, pod kierunkiem Wandy i Krzysztofa Heering. Joasia jest laureatką II miejsca w tegorocznym XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”.

Chcemy też pochwalić się, że ubiegłoroczny uczestnik naszego I Festiwalu Mateusz Ceran weźmie udział w polsko-niemieckim Festiwalu Kultury „Razem we wspólnej Europie” w Monachium. Organizuje go już po raz 20, znana promotorka kultury polskiej w Niemczech, dr Elżbieta Zawadzka. Prowadzi ona od wielu lat Stowarzyszenie Polonia, które współpracuje z naszą Fundacją Muzyczny Krąg. Dr Elżbieta Zawadzka – Kawaler Orderu Uśmiechu – zadeklarowała, każdego roku będzie zapraszała do Monachium wskazanych uczestników naszego Festiwalu.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Więcej aktualności

11224661 383786735147925 6491158293084077234 o

W rytmie swinga

  Nasz II Festiwal Zespołów Muzycznych „Piosenka uśmiech i my” rozpoczniemy w rytmie swinga. Ponad dwudziestu młodych muzyków, w wieku od 8 do 13 lat,

plakat23small

Plakat Festiwalu

Prezentujemy plakat naszego Festiwalu i serdecznie zapraszamy 21 września!

II Festiwal – przygotowania

Przyjaciele, trwają przygotowania do II Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”, który odbędzie sie 19 września 2015 roku w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie. Miło

18595523 655261384667124 1345176725868463195 o

Jubileusz SP w Józefinie

Szkoła Podstawowa w Józefinie obchodzi jubileusz dziesięciolecia nadania jej zaszczytnego imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu. Należy więc do elitarnego grona takich placówek w Polsce, których jest