Close
Mateusz Ceran

Utalentowani soliści

Mateusz Ceran

 

Na naszym II Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”, który odbędzie się już niedługo, bo 19 września 2015 roku w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie, nie może zabraknąć utalentowanych solistów.

Zobaczymy dziewięcioletnią Maję Kulczycką, która śpiewa, uczy się gry na klarnecie, a także interesuje się tańcem. Zaprezentują się przedstawiciele Pracowni Muzycznej Triolki z Rabki-Zdrój. Jest ona uznaną kuźnią talentów artystycznych, przede wszystkim wokalnych, a także muzyczno – instrumentalnych. Pracownię założyli i kierują nią od ponad 30 lat doświadczeni nauczyciele muzyki Mariola i Piotr Burcanowie. Mariola Burcan jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Pełni także funkcję przewodniczącej Rady Muzeum Orderu Uśmiechu.
Pierwszą solistką będzie siedmioletnia Oleńka Lichaj, laureatka licznych nagród w krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Kolejną Karolina Szczurowska lat 12, laureatka licznych krajowych festiwali, sopranistka zespołu TRIOLA. Usłyszymy też Krystiana Kubowicza lat 17, laureata licznych międzynarodowych i krajowych festiwali. Jest wokalistą zespołu TRIOLA i zdobywcą nagród zespołowych międzynarodowych i krajowych.
Wystąpi również Joanna Huba – 11 lat, która mieszka w Warszawie – Radości, a od trzech lat uczy się śpiewu w Społecznym Ognisku Muzycznym im. Aleksandra Kulikowskiego, pod kierunkiem Wandy i Krzysztofa Heering. Joasia jest laureatką II miejsca w tegorocznym XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”.

Chcemy też pochwalić się, że ubiegłoroczny uczestnik naszego I Festiwalu Mateusz Ceran weźmie udział w polsko-niemieckim Festiwalu Kultury „Razem we wspólnej Europie” w Monachium. Organizuje go już po raz 20, znana promotorka kultury polskiej w Niemczech, dr Elżbieta Zawadzka. Prowadzi ona od wielu lat Stowarzyszenie Polonia, które współpracuje z naszą Fundacją Muzyczny Krąg. Dr Elżbieta Zawadzka – Kawaler Orderu Uśmiechu – zadeklarowała, każdego roku będzie zapraszała do Monachium wskazanych uczestników naszego Festiwalu.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Więcej aktualności

JUBILEUSZ FESTIWALU „PIOSENKA, UŚMIECH I MY”

Tradycyjnie dzieci i młodzież przybyła z różnych regionów kraju, zaprezentowała swoje artystyczne umiejętności, będące mozaiką różnych stylów i rodzajów muzyki. Można było posłuchać młodzieżowego Big-

Plakat piosenka usmiech i my - ostateczny

Czekamy na Was w najbliższą sobotę!

Serdecznie zapraszamy w sobotę 19 września 2015 roku do Amfiteatru Bemowo w Warszawie na II Festiwal Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”. Przyprowadźcie na godz.

11231342 380439935482605 794896740054918516 o

Polska piosenka zabrzmiała w Wilnie

Już po raz osiemnasty odbył się w Wilnie konkurs polskiej piosenki, w którym tradycyjnie uczestniczyli uczniowie polskich szkół działających na Litwie. Tym razem w szranki