Close
Przeglad

Maluchy na ludowo

PrzegladW gościnnych progach Muzeum Etnograficznego w Warszawie odbył się IV Śródmiejski Przegląd Tańca i Piosenki Ludowej Przedszkolaków. Swoje umiejętności zaprezentowało blisko 600 dzieci.

W 2011 roku, w roku polskiej prezydencji w UE, narodziła się idea, jak podkreśla dyrektor Przedszkola nr 17 Dorota Łosiowska-Zawada, zorganizowania imprezy propagującej naszą ludową kulturę.  Poprzez zabawę, integrację maluchów i przedszkoli,  pokazujemy najmłodszym tradycję i bogactwo tkwiące w folklorze. Rozbudzamy i rozwijamy wrażliwość muzyczną.  Dzięki tej inicjatywie w przedszkolach śródmiejskich Warszawy  powrócono do nauki tańca i piosenek ludowych. Niektóre placówki przypomniały sobie, że posiadają nawet kolorowe stroje. W nich najmłodsi wykonawcy pięknie się prezentują. Z roku na rok przybywa chętnych przedszkoli do udziału w tej imprezie. W tym roku zgłosiło się 20.

Jury, w którym zasiadała m.in. Barbara Kolago, przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Muzyczny Krąg, nagrodziło pierwszym miejscem dzieci z Przedszkola nr 31. Zaprezentowały one taniec „Gaiczek”.  Na kolejnym miejscu znaleźli się najmłodsi z Przedszkola nr 2, którzy zaśpiewali i zatańczyli „Krakowiaka”.  Trzecie miejsce zdobyły dzieci z Przedszkola nr 41, tańczące przy piosence „Z tamtej strony jeziora”.

Inicjatywa popularyzowania muzyki i tańca ludowego wśród najmłodszych jest godna wsparcia. Fundacja Muzyczny Krąg widzi w niej doskonałą formę umuzykalniania dzieci, wartą naśladowania. Jesteśmy pełni uznania dla pracowników przedszkoli, którzy są zaangażowani w realizację tego pomysłu.

 

Przeglad 7

Przeglad 1

Przeglad 2

Przeglad 3

Przeglad 4

Przeglad 5

Przeglad 6

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Więcej aktualności

news02

Kawalerowie Orderu Uśmiechu

Książka „Kawalerowie Orderu Uśmiechu” autorstwa Tadeusza Belerskiego prezentuje portrety kilkudziesięciu niezwykłych osób, tytułowych Kawalerów.

20689979 695381270655135 3480204311961224848 o

Lazurki – folklor na najwyższym poziomie

Wakacje powoli zbliżają się do końca. Wraz z tym zbliża się termin IV Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”, który przypominamy, będzie miał miejsce

Mateusz Ceran

Utalentowani soliści

  Na naszym II Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”, który odbędzie się już niedługo, bo 19 września 2015 roku w Amfiteatrze Bemowo w