Close
Przeglad

Maluchy na ludowo

PrzegladW gościnnych progach Muzeum Etnograficznego w Warszawie odbył się IV Śródmiejski Przegląd Tańca i Piosenki Ludowej Przedszkolaków. Swoje umiejętności zaprezentowało blisko 600 dzieci.

W 2011 roku, w roku polskiej prezydencji w UE, narodziła się idea, jak podkreśla dyrektor Przedszkola nr 17 Dorota Łosiowska-Zawada, zorganizowania imprezy propagującej naszą ludową kulturę.  Poprzez zabawę, integrację maluchów i przedszkoli,  pokazujemy najmłodszym tradycję i bogactwo tkwiące w folklorze. Rozbudzamy i rozwijamy wrażliwość muzyczną.  Dzięki tej inicjatywie w przedszkolach śródmiejskich Warszawy  powrócono do nauki tańca i piosenek ludowych. Niektóre placówki przypomniały sobie, że posiadają nawet kolorowe stroje. W nich najmłodsi wykonawcy pięknie się prezentują. Z roku na rok przybywa chętnych przedszkoli do udziału w tej imprezie. W tym roku zgłosiło się 20.

Jury, w którym zasiadała m.in. Barbara Kolago, przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Muzyczny Krąg, nagrodziło pierwszym miejscem dzieci z Przedszkola nr 31. Zaprezentowały one taniec „Gaiczek”.  Na kolejnym miejscu znaleźli się najmłodsi z Przedszkola nr 2, którzy zaśpiewali i zatańczyli „Krakowiaka”.  Trzecie miejsce zdobyły dzieci z Przedszkola nr 41, tańczące przy piosence „Z tamtej strony jeziora”.

Inicjatywa popularyzowania muzyki i tańca ludowego wśród najmłodszych jest godna wsparcia. Fundacja Muzyczny Krąg widzi w niej doskonałą formę umuzykalniania dzieci, wartą naśladowania. Jesteśmy pełni uznania dla pracowników przedszkoli, którzy są zaangażowani w realizację tego pomysłu.

 

Przeglad 7

Przeglad 1

Przeglad 2

Przeglad 3

Przeglad 4

Przeglad 5

Przeglad 6

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Więcej aktualności

Jan Wojdak 0

Krzysztof Cwynar i Jan Wojdak w Amfiteatrze Bemowo

Na I Festiwalu Zespołów Dziecięcych zobaczymy kompozytora i piosenkarza Krzysztofa Cwynara (Kawalera Orderu Uśmiechu) z grupą niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Artysta od ponad 15 lat