Close
Przeglad

Maluchy na ludowo

PrzegladW gościnnych progach Muzeum Etnograficznego w Warszawie odbył się IV Śródmiejski Przegląd Tańca i Piosenki Ludowej Przedszkolaków. Swoje umiejętności zaprezentowało blisko 600 dzieci.

W 2011 roku, w roku polskiej prezydencji w UE, narodziła się idea, jak podkreśla dyrektor Przedszkola nr 17 Dorota Łosiowska-Zawada, zorganizowania imprezy propagującej naszą ludową kulturę.  Poprzez zabawę, integrację maluchów i przedszkoli,  pokazujemy najmłodszym tradycję i bogactwo tkwiące w folklorze. Rozbudzamy i rozwijamy wrażliwość muzyczną.  Dzięki tej inicjatywie w przedszkolach śródmiejskich Warszawy  powrócono do nauki tańca i piosenek ludowych. Niektóre placówki przypomniały sobie, że posiadają nawet kolorowe stroje. W nich najmłodsi wykonawcy pięknie się prezentują. Z roku na rok przybywa chętnych przedszkoli do udziału w tej imprezie. W tym roku zgłosiło się 20.

Jury, w którym zasiadała m.in. Barbara Kolago, przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Muzyczny Krąg, nagrodziło pierwszym miejscem dzieci z Przedszkola nr 31. Zaprezentowały one taniec „Gaiczek”.  Na kolejnym miejscu znaleźli się najmłodsi z Przedszkola nr 2, którzy zaśpiewali i zatańczyli „Krakowiaka”.  Trzecie miejsce zdobyły dzieci z Przedszkola nr 41, tańczące przy piosence „Z tamtej strony jeziora”.

Inicjatywa popularyzowania muzyki i tańca ludowego wśród najmłodszych jest godna wsparcia. Fundacja Muzyczny Krąg widzi w niej doskonałą formę umuzykalniania dzieci, wartą naśladowania. Jesteśmy pełni uznania dla pracowników przedszkoli, którzy są zaangażowani w realizację tego pomysłu.

 

Przeglad 7

Przeglad 1

Przeglad 2

Przeglad 3

Przeglad 4

Przeglad 5

Przeglad 6

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Więcej aktualności

Final Festiwalu

XV Festiwal WIlno

Po raz piętnasty Polskie piosenki, śpiewane po polsku   Minęło właśnie piętnaście lat, kiedy to nauczyciel muzyki ze szkoły średniej w Rudziszkach, niedaleko Wilna, Włodzimierz

14324233 538160353043895 7343752274759571847 o

Udany III Festiwal za nami

Już po raz trzeci spotkaliśmy się w przepięknym Amfiteatrze Bemowo w Warszawie na Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”. Przybyli nań najmłodsi z różnych